Krabice od bot se povedla
11. prosince 2022 Články

Krabice od bot se povedla

Letos poprvé se Charita Třinec zapojila do projektu Diakonie Českobratské církve evangelické s názvem Krabice od bot. Tento projekt má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice.

„Protože jsme v projektu nováčci, dali jsme si za cíl vybrat 30 dárků pro děti rodin, které materiálně již delší dobu podporujeme například prostřednictvím Potravinové banky. Dárky byly rychle rezervované a my měli opravdu radost z toho, že jsou kolem nás lidé, kterým není lhostejná pomoc druhým lidem a kteří se rozhodli nám dodat dárky pro vybrané děti. Dokonce jsme počet dárků navýšili.“ sděluje Kateřina Rusnoková z Charity Třinec a doplňuje: "V průběhu realizace projektu se nám ozývali také další dobrovolní dárci, kteří se doptávali, zda mohou ještě dovézt dárky i když v rezervačním systému nevidí žádné další dárky k rezervování. Na druhou stranu nás oslovovaly také rodiny s prosbou o dárky pro své děti. Registrovaných dárků bylo přijato 49 a neregistrovaných 62."

Dne 8. 12. 2022 proběhlo v Charitním bazárku na Kamionce třídění a konečná evidence přijatých dárků. „Je to neskutečné! Jsme opravdu nadšené a moc děkujeme všem dárcům, kteří k nám dorazili a předali nám svůj dárek pro děti. Děkujeme také školám, které se k nám připojily: ZŠ Střítež, ZŠ Slezská, ZŠ H. Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím Jablunkov.“ vzkazuje Veronika Onchiri, vedoucí Charitního bazárku na Kamionce.

Celkem se vybralo 111 dárků pro děti, a navíc jsme připravili alespoň 4 dárky pro maminky samoživitelky. Aktuálně probíhá předávání dárků jednotlivým rodinám (45 rodin) a organizacím (např. Azylový dům pro rodiče s dětmi v Třinci).

Děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit opět na příští rok.